Zmiękczacze wody

Zmiękczacze wody to najprościej mówiąc, urządzenia do redukcji (całkowitej lub częściowej) jej stopnia twardości. Działają one na zasadzie wymiany jonowej, wykorzystując do tego procesu złoże z żywicy jonowymiennej. Z wody usuwane są powodujące twardość cząsteczki, dzięki wymianie jonów magnezu i wapnia na sodowe. Zmiękczacze do wody dokonują tego, przepuszczając ją przez odpowiednie złoże filtracyjne. Nasz sklep oferujący filtry do wody ma w ofercie takie stacje uzdatniania wody.

Zmiękczacze wody – wydajne i nowoczesne


Zmiękczacze wody można podzielić na kompaktowe i dwuczęściowe. Oba rodzaje mają taki sam sposób działania oraz części, czyli:

  • zbiorniki na sól regeneracyjną,

  • głowice sterujące,

  • złoża.


Kompaktowe odkamieniacze wody wszystkie elementy mają schowane w obudowie, natomiast w dwuczęściowych zbiornik na sól jest zamontowany oddzielnie. Zmiękczacz wody potrafi poradzić sobie nie tylko z jej twardością, ale i z przekroczeniem norm żelaza w niewielkim stopniu. Jego działanie jest w zasadzie bezobsługowe, należy jedynie uzupełniać sól w zbiorniku.

W naszej ofercie znajdą Państwo kompaktowe zmiękczacze wody od znanych producentów jak EcoWater. To bardzo wydajne urządzenia z niskim zużyciem wody. Niektóre egzemplarze mają moduły Wi-Fi do sterowania przez smartfony. Centralny zmiękczacz wody to idealna woda do użytku domowego oraz miękka do kąpieli czy prania.

Proponujemy także ekologiczne i innowacyjne filtry wody do domu, w tym filtry do wody narurowe. Zapraszamy!