Wkłady filtracyjne

Wkłady filtrów do wody mają za zadanie pozbawić ją zanieczyszczeń mechanicznych i chemicznych. Są bardzo ważnym elementem urządzeń, jakimi są filtry do wody. Ich właściwy wybór, konserwacja i regularna wymiana są kluczowe dla posiadania w domu krystalicznie czystej wody. Nasz sklep z filtrami dowody ma w ofercie wiele wkładów do filtrów wodnych, a także inne akcesoria do filtrów wody. Zapraszamy Państwa do zapoznania się pełną ofertą!

Wkłady filtrów do wody – rodzaje


Wkłady do filtrów wody różnią się wielkością oraz przepływem. Te, które mają za zadanie oczyszczenie wody z mułu, piasku, szlamu lub rdzy, czyli mechaniczne można podzielić na:

  • sznurkowe, wymienne, wykonane ze sznurka polipropylenowego o różnej grubości,

  • piankowe (polipropylenowe) jednorazowe o grubej warstwie filtracyjnej.


Wkłady filtracyjne oprócz mechanicznego oczyszczania wody mogą nadać jej określony smak, zmiękczać lub pozbawiać szkodliwych składników chemicznych. Kupując filtry na cały dom, warto zastanowić się także nad doborem wkładów. W zależności od zadania, jakie mają pełnić, wyróżnić można m.in. wkłady filtracyjne do wody:

  • węglowe, poprawiające zapach, barwę i smak wody, chroniące przed azotanami, metalami ciężkimi i substancjami organicznymi,

  • żywiczne, redukujące sole wapnia i magnezu, chroniące przed osadzaniem się kamienia,

  • od żelaziające, obniżające stężenie żelaza w wodzie.


Wkłady filtrów do wody są dostępne w kompletach lub pojedynczo.

Zapraszamy do sprawdzenia naszych pozostałych kategorii: