Wkłady węglowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Filtry węglowe znajdują szerokie zastosowanie w domowych systemach filtracji wody. Węgiel aktywny usuwa zanieczyszczenia poprzez absorpcję zanieczyszczeń chemicznych. Pierwszym sposobem są usuwane związki organiczne, a drugim osadowe odkażacze, np. chlor i chloraminy. Nasz sklep oferujący filtry do wody proponuje wkłady węglowe kilku rodzajów.

Filtry węglowe od Aqualii


Filtry węglowe do wody mogą być stosowane samodzielnie do usunięcia z nieprzyjemnego zapachu i poprawy smaku wody z miejskiego ujęcia. Znajdują również zastosowanie we wstępnym oczyszczaniu wody w systemach odwróconej osmozy. Filtry z węglem aktywnym usuwają wszelkie substancje, które mogłyby zatkać, a nawet uszkodzić membranę osmotyczną, np. zanieczyszczenia organiczne czy chlor.

Wkład węglowy do filtra wody, wykorzystywany w domowych urządzeniach filtrujących może zawierać granulowany węgiel aktywny, bloki węgla aktywnego, lub sproszkowany węgiel z łupin orzechów kokosowych, wszystkie znajdą Państwo w naszej ofercie. Każdy rodzaj tych filtrów węglowych jest efektywny, jednakże, bloki węgla aktywnego posiadają znacznie wyższy współczynnik usuwania zanieczyszczeń z wody.

Na efektywność usuwania zanieczyszczeń przez filtry węglowe do wody mają wpływ: ilość węgla w urządzeniu filtrującym oraz czas, jaki woda spędza w kontakcie z nim. Im więcej zawierają węgla, tym lepiej usuwają zanieczyszczenia.

Polecamy filtry węglowe do wody z naszej oferty. Dostęp do jej krystalicznie czystego i zdrowego źródła we własnym domu to sposób na oszczędność i zdrowie domowników.

Zapraszamy do sprawdzenia naszych pozostałych kategorii: