Obudowy filtrów

Filtry do wody narurowe mają wszechstronne zastosowanie, zależne od zastosowanego w nich wkładu filtracyjnego. Nadają się zarówno do domów i mieszkań, jak i biur. Filtry narurowe mogą działać samodzielnie, ale też w kilka w układzie szeregowym. Najczęściej są wykorzystywane do filtracji wstępnej wody, zanim przejdzie ona przez inne filtry wody do domu. Nasz sklep z filtrami do wody ma w ofercie filtry narurowe na cały dom oraz obudowy filtrów.

Filtry do wody narurowe– skuteczne filtrowanie


Do filtracji wody użytkowej najlepiej sprawdzają się razem filtry do wody mechaniczne i zmiękczacze wody. Filtry narurowe powinny się wtedy znajdować przed zmiękczaczami, by nie przedostawały się do nich cząstki stałe. Montuje się je za wodomierzem, jeśli korzysta się z ujęcia wody wodociągowej, a w gospodarstwach domowych z własnym ujęciem, filtr narurowy zakłada się przy wejściu wody do budynku.

Filtry do wody narurowe składają się z trzech elementów: głowicy z przyłączem, klosza oraz pierścienia, Są też dwuelementowe bez pierścienia. Obudowy filtrów do wody można łączyć szeregowo, dobierając różne wkłady, według potrzeb. Najczęściej stosuje się wkłady mechaniczne, które występują w kilku rodzajach:

  • węglowe,

  • sznurkowe,

  • piankowe.


Oprócz nich można jeszcze stosować wkłady: zmiękczające, odżelaziające czy węglowe.

Obudowa filtra do wody – korpus narurowy ma różne rozmiary, pasujące do filtrów o określonych wielkościach, np. obudowa filtra 10 czy 20 cali. Zapraszamy do poznania oferty!